Hakkımızda

Rankia Nedir?

Rankia, 500.000’den fazla kayıtlı kullanıcıya sahip dünya çapında önde gelen bir Latin finans topluluğudur. 2003 Şubat 2003’teki kuruluşumuzdan bu yana misyonumuz, karmaşık finans sektörüne daha fazla şeffaflık getirmek, kullanıcılarımızın ve okuyucularımızın daha iyi finansal kararlar almasına yardımcı olmaktır.

Rankia, forumlarda, bloglarda, web seminerlerinde, kurslarda ve topluluk etkinliklerinde çeşitli finansal konulardaki şüphelerini gidermek, fikir ve bilgi alışverişinde bulunmak, bilgi ve endişelerini paylaşmak isteyen yatırımcılara ve özel tüketicilere yöneliktir. Ayrıca, farklı yatırım ve ev ürünlerindeki en iyi seçenekleri karşılaştırmak ve kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına en uygun ürünü seçmelerine yardımcı olmak için birden fazla aracımız var.

Biraz Tarih

Rankia, Şubat 2003’te, bu yeni topluluktaki kullanıcılar arasında finansal bilgilerin paylaşılmasına yardımcı olmak istediğimiz bir proje olarak doğdu. O zamandan bu yana, geleceğin pazarlarının esas olarak son kullanıcılar arasındaki konuşmalar olacağını öngören Cluetrain Manifestosu’ndan (1999) esinlenerek aynı başlangıç ​​felsefesini koruduk.

Ardından, kullanıcı ve içerikteki güçlü büyümeden sonra 2007’de yeni bir şirket kurmaya karar verdik: Rankia S.L.

2013’te beş Latin Amerika ülkesinde uluslararasılaşmamıza başladık. 2020’de ise İtalya, Almanya ve Polonya’da faaliyetlerimize başladık.

Rankia Kullanıcıları Ne Diyor?

“Finansal bilgelik kovanı”

“Rankia, borsadaki en iyi forum; gerçek yatırımcılar herhangi bir çıkar gözetmeden işlemlerini gösteriyor, diğerlerinde ise en iyi olması gerekmeyen görüşleri okumak için para ödemek zorundasınız.”

“Rankia, finans ve yatırım alanında her zaman yardım bulabileceğiniz ve fikir alışverişinde bulunabileceğiniz dost canlısı bir topluluktur. Rankia, asgari saygı ve nezaketi koruduğunuz sürece ifade özgürlüğünüzü tamamen garanti eder. Büyük güçler ne kadar eleştirirse eleştirsin, görüşleriniz sansürlenmiyor ya da denetlenmiyor.”

“Rankia, mali konular ve benzeri konularda bilgi almak için başvuracağım yer. Birkaç ay önce yatırım fonlarına girmeyi merak ediyordum ve bu aylarda fonlar hakkında öğrendiğim her şeyin %95’ini Rankia’ya borçluyum. Bu aylarda çok şey okuyup, risk profilim açısından kendimi tanıdıktan sonra, yabancıların da bana fikir vermesi ve olası iyileştirme önerileri için foruma sunmayı düşündüğüm ilk fon portföyümü artık oluşturabileceğimi düşünüyorum.  Rankia ayrıca vergi, sigorta vb. konulardaki şüpheleri gidermemde de bana çok yardımcı oldu.”

“Benim için çeşitli ve sağlam temellere dayanan görüşler bulabildiğim, farklı bakış açılarını paylaşabildiğim bir köşe. Ayrıca arşiv duvar kağıdı olarak da kullanıyorum. Şüpheye düştüğünüzde çözüm sizinle. Hepsi iyi bir forero atmosferine dalmış. Çünkü gazete okumak önemli ama genelde buradaki kadar aktif katılım sağlayamıyorsunuz.”

“Kolektif finansal beyin fırtınası”

“Rankia fayda, bağımsızlık, çoğulluk ve saygıdır”.

“Rankia finansın Google’ıdır. Diğerleri gibi benim de borsa bilgilerimin çoğu Rankia’dan geliyor. Her ne kadar pek çok kişi gibi ben de her şeyden önce anonim bir kaşif olsam da,Rankia en azından bilgileri bir arada tutan bir çimento gibiydi. Rankia öğrenmeyi, eğlenceyi ve deneyimi birleştiriyor. Yatırımcının veya yatırımcı olmak isteyenlerin temel kalesi. Sadece gerçek zamanlı teklifler sunarak Bolsamanlar için orgazm dolu bir deneyimi tamamlıyor…’.

“Topluluk üyeleri arasında fikir alışverişinin yapılabildiği, eğitici ve eğlenceli bir site, hatta benim gibi çevrimiçi sosyal ağlardan hoşlanmayan insanların bile gelip kolektif,  bazen finans açısından ilginç olan herhangi bir şey hakkında konuşabildiği çok ilginç bir web sitesi.”

“Rankia bir bilgi takasıdır”.

“Hem finansal hem de kişisel konularda cevaplar, çözümler, düşünceler, her türlü bilgiyi ve kısacası yardımı bulduğum bir buluşma yeri…. Arkadaşlar, konuşacak, okuyacak, dinleyecek insanlar buldum, kısacası yaşadığımız dünyanın bir yansımasını buldum… Rankia’yı evim olarak görüyorum.”

Ekibimiz

İnsanlar her zaman bir organizasyonun gelişiminin anahtarıdır. Rankia’nın iki kurucusu Miguel Arias ve Juan Such ile doğuşundan günümüze kadar, neredeyse 20 yıl geçti ve bu süre zarfında insan tarafı giderek daha fazla önem kazandı. Biz, izlenim alışverişinde bulunmanın, sorgulamanın ve daha iyi mali kararlar almanın bir yolu olarak İnternet’e tutkuyla bağlı, genç ve motivasyonu yüksek bir ekibiz. Şu anda 50’den fazla kişiyiz ve bizi Valencia veya Madrid’deki ofislerimizde (ve her zaman çevrimiçi olarak) bulabilirsiniz. İşte çoğumuzu, Şubat 2023’te 20. yıl dönümümüzü kutlarken çekilen fotoğrafta görebilirsiniz:

Rankia Ekibi – Şubat 2023